BiH   Witamy na Wydziale Nauk o ZwierzÄ™tach i Biogospodarki!
Menu

20-950 LUBLIN, ul. Akademicka 13
tel. (+ 081) 445-69-91, 445-65-81, 445-66-11



Zootechnika

« wstecz

 studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia

 


  Ulotka PDF   |   Plan studiów   |   Efekty ksztaÅ‚cenia


 

 

Na Wydziale Biologii i Hodowli ZwierzÄ…t kierunku Zootechnika prowadzone sÄ… studia dwustopniowe w systemie stacjonarnym (dzienne) i niestacjonarnym (zaoczne). Na studiach stacjonarnych zajÄ™cia na studiach pierwszego stopnia trwajÄ… 7 semestrów i koÅ„czÄ… siÄ™ egzaminem dyplomowym inżynierskim, po którym student uzyskuje tytuÅ‚ zawodowy inżyniera. Studia drugiego stopnia trwajÄ… 3 semestry i koÅ„czÄ… siÄ™ egzaminem dyplomowym magisterskim, po którym absolwent uzyskuje tytuÅ‚ magistra inżyniera zootechniki. 

  

Podczas pierwszych czterech semestrów studenci wszystkich specjalnoÅ›ci realizujÄ…, zgodnie ze standardami nauczania, jednolity program studiów. Po szóstym semestrze studenci odbywajÄ… oÅ›miotygodniowÄ… praktykÄ™ zawodowÄ… w specjalistycznych gospodarstwach oraz zakÅ‚adach pracy.

 

Specjalności:

  • zarzÄ…dzanie produkcjÄ… w chowie zwierzÄ…t
  • bioinżynieria i marketing pasz
  • hodowla i użytkowanie zwierzÄ…t

 

stacjonarne:

  • studia inżynierskie - I°, trwajÄ… 3,5 roku (7 semestrów)
  • magisterskie - II°, 1,5 roku  (3 semestry).

 

niestacjonarne:

  • studia inżynierskie - I°, trwajÄ… 4 lata (8 semestrów)
  • magisterskie - II°, 2 lata (4 semestry).

 

W ramach studiów na wszystkich kierunkach i specjalnoÅ›ciach realizowane sÄ… przedmioty podstawowe, kierunkowe i specjalistyczne oraz przedmioty ksztaÅ‚cenia ogólnego i humanistyczne.

 

 

ABSOLWENT:

 

Absolwent posiada gruntownÄ… wiedzÄ™   z zakresu chowu i hodowli zwierzÄ…t, oceny surowców i produktów pochodzenia zwierzÄ™cego, podstaw produkcji roÅ›linnej, projektowania produkcji, organizacji pracy  w przedsiÄ™biorstwie rolniczym, kierowania zespoÅ‚ami ludzkimi, prowadzenia gospodarstwa oraz podstaw prawa w zakresie dziaÅ‚alnoÅ›ci gospodarczej.

Jest przygotowany do pracy w administracji rzÄ…dowej  i samorzÄ…dowej zwiÄ…zanej  z rolnictwem, doradztwie rolniczym, nadzorze hodowlanym i sÅ‚użbach inseminacyjnych, przedsiÄ™biorstwach zajmujÄ…cych siÄ™ obrotem zwierzÄ…t oraz surowcami  i produktami pochodzenia zwierzÄ™cego, a także do prowadzenia gospodarstw rolniczych.

 

STAWIAMY NA PRAKTYKĘ!

 

  •   zajÄ™cia terenowe i praktyczne
  •   samodzielne przeprowadzanie badaÅ„ w trakcie zajęć
  •   praktyki obowiÄ…zkowe i ponadprogramowe,                              
  •   staże i praktyki zagraniczne
  •   wymiana miÄ™dzynarodowa oraz  krajowa
  •   wsparcie Biura Karier Studenckich
  •   lektoraty z jÄ™zyków obcych z uwzglÄ™dnieniem  sÅ‚ownictwa   specjalistycznego
  •   szereg kóÅ‚ naukowych i organizacji studenckich,  w których  można rozwijać swoje zainteresowania

 

 

 

REKRUTACJA

 

 

Rekrutacja na studia odbywa siÄ™ drogÄ… elektronicznÄ… za pomocÄ… systemu IRK. Osobiste konto rejestracyjne sÅ‚uży do zÅ‚ożenia aplikacji na wybrany kierunek (kierunki), a także jest jedynym źródÅ‚em przekazywania kandydatowi informacji o wyniku postÄ™powania rekrutacyjnego.

 

O przyjęcie na studia pierwszego stopnia mogą ubiegać się kandydaci posiadający świadectwo dojrzałości.

 

PostÄ™powanie kwalifikacyjne na studia I stopnia dla kandydatów:
- z tzw. nowÄ… maturÄ… oparte jest na wynikach części pisemnej zewnÄ™trznego egzaminu maturalnego. W ocenie konkursowej stosowane sÄ… mnożniki odnoszÄ…ce siÄ™ do ocen z przedmiotów zdawanych na maturze na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.

- z tzw. starÄ… maturÄ… oparte jest na konkursie Å›wiadectw dojrzaÅ‚oÅ›ci. JeżeLi kandydat nie zdawaÅ‚ egzaminu dojrzaÅ‚oÅ›ci z przedmiotów objÄ™tych konkursem, wówczas brane sÄ… pod uwagÄ™ oceny koÅ„cowe z tych przedmiotów uwzglÄ™dnione na Å›wiadectwie ukoÅ„czenia szkoÅ‚y.

- Laureatów i finalistów olimpiad i konkursów: w zależnoÅ›ci od tematyki konkursu lub olimpiady uwzglÄ™dnia siÄ™ zasady preferencyjne.

 

Przedmioty maturalne uwzględniane w rekrutacji: język obcy nowożytny oraz biologia, matematyka, chemia, fizyka i astronomia, informatyka, geografia.


Mnożniki stosowane w ocenie konkursowej:

 

  poziom
podstawowy
poziom
rozszerzony
Przedmiot obowiÄ…zkowy: 1.3 2.0
Jeden przedmiot do wyboru: 2.0 4.0

 

 

O przyjÄ™cie na pierwszy rok studiów drugiego stopnia mogÄ… ubiegać siÄ™ osoby, które uzyskaÅ‚y dyplom z tytuÅ‚em zawodowym inżyniera na kierunku zootechnika lub z tytuÅ‚em zawodowym inżyniera lub magistra inżyniera na kierunku pokrewnym.

 


 

KONTAKT W SPRAWIE REKRUTACJI:

 

Centrum Dydaktyki i Spraw Studenckich:

tel. 81 445 66 45 lub 445 68 85

rekrutacja@up.lublin.pl

 

Wydział Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki

tel. 81 445 69 91, 445 65 81, 445 66 11

dziekanat.bhz@up.lublin.pl