[ MENU DODATKOWE ]


Relacje z wydarzeń

30.09.2019

W dniach 16 do 20 września w ramach XVI Lubelskiego Festiwalu Nauki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie odbywały się wykłady, pokazy i prezentacje naukowe.

W ramach tegorocznej edycji Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie przygotował 131 zajęć, w których licznie brali udział uczniowie, studenci i mieszkańcy Lublina. 
Przygotowane warsztaty dotyczyły szerokiego wachlarzu zagadnień. Uczestnicy mogli zdobyć wiedzę z zakresu anatomii i behawioru zwierząt, dietetyki, zielarstwa, ogrodnictwa czy neurologii i psychologii.

 


W ramach warsztatów uczestnicy mogli między innymi skosztować żywności zliofilizowanej, stworzyć własny krem, przygotować różne potrawy czy spotkać się z alpakami.Członkiem Komitetu Naukowego XVI Lubelskiego Festiwalu Nauki był dr hab. Adam Waśko, prof. nadzw. – Prorektor ds. Organizacji i Rozwoju Uczelni. Koordynatorem głownym Uczelni była dr hab. Karolina Wójciak, prof. UP w Lublinie. Koordynatorami Wydzaiłowymi byli:

  • Wydział Agrobioinżynierii: dr hab. Marzena Brodowska, prof. uczelni
  • Wydział Medycyny Weterynaryjnej: dr hab. Marta Dec
  • Wydział Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki: dr Wioletta Sawicka-Zugaj
  • Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu: dr Izabela Kot
  • Wydział Inżynierii Produkcji: dr inż. Marek Domin
  • Wydział Nauk o Żywności i Biotechnologii: dr Monika Karaś


Koordynatorem Jednostek Pozawydziałowych była mgr Adriana Sobczak-Frynas; koordynatorem Jednostek Ogólnouczelnianych mgr Iwona Pachcińska, natomiast koordynatorem ds. Pikniku Naukowego był dr inż. Paweł Michalski.

 

Na gali zamknęcia XVI Lubelskiego Festiwalu Naukowego został wyróżniony projekt "Ale jaja, czyli tajemnice jajecznicy" prowadzony z udziałem studentów pod kierownictwem dr hab. inż. Justyny Batkowskiej, prof. nadzw.

 

Wszystkim koordynatorom serdecznie składamy serdeczne podziękowania za organizację wyjątkowych projektów, a uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w pokazach przygotowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.   

 

 

[ GALERIA ZDJĘĆ ]

 

Relacje uczestnkiów XVI LFN na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie:

 

Zespół Szkół nr 3 im.Marii Dąbrowskiej w Puławach

Szkoła Podstawowa w Januszówce

Technikum architektury krajobrazu w Zamościu


Fot. Maciej Niedziółka / DKiWA

Biblioteka Główna UP w Lublinie


« wstecz